Polikarbonat ve Polikarbonat Çatılar

Polikarbon maddesi konuşma dilinde sürekli olarak bu şekli ile anılmaktadır. Fakat bunun asıl kullanım adı polikarbonattır. Oysa polikarbon yerine polikarbonat diye de halk arasında belli kısım kullanmaktadır. Polikarbonat maddesi şeffaf ve ışığı geçirebilen bir maddedir. Bu yüzdende çatılarda, seralarda, tabela ve levhalarda kullanımı yaygınlaşmaktadır. Hem ışığı geçiren yapısı sayesinde kullanışlılığı fazladır hem de sağlam, çizilmez bir yapısı olduğu için gönül rahatlığı ile kullanımı mümkündür. Polikarbonat maddesinin kullanım alanları çok geniş bir kitleden oluşmaktadır.

Reklam sektöründen, tarım sektörüne, inşaat sektöründen kurumsal alanlara kadar birçok çevrede polikarbonat maddesi kullanılmaktadır. Yazının başında dediğimiz gibi sağlam, çizilmez, kırılmaz bir yapısı olması bu kullanım alanlarını sürekli olarak genişletmektedir.Polikarbonat malzemesinin kullanım alanlarından örnekler verecek olursak başta çatı işlerinde, otobüs duraklarında, reklam tabelalarında, seralar ve spor salonlarını başlıca örnekler olarak vere biliriz. Bunlardan çatı işlerini örnek alacak olursak polikarbonatın ne kadarda önemli olduğunu göreceğiz. Polikarbonat çatılar ışığı içeri geçire bildiğinden dolayı genellikle spor salonların çatılarında, alışveriş merkezlerinin çatılarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra insanlar kendi zevkleri doğrultusunda polikarbonat çatıları bahçelerindeki oturma yerlerine, evlerinin çatılarına uygulaya bilmektedirler. Sonuçta insanlar özellikle gündüzleri gün ışığından faydalanmak isteye bilirler. Bu olanağı onlara polikarbonat çatılar sağlamaktadır.

Polikarbonat çatıların en çok kullanıldığı sektör endüstriyel işletmelerdir. Bu işletmelerin etrafları genellikle kapalı ve iç tarafları eşyalar ile doludur. Bu yüzdende iş yerlerinin içleri gün ışığından belli oranda yararlanamamaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için işyeri sahipleri çatılarına polikarbonat çatı uygulaması yapmaktadırlar. Bu sayede hem iyi bir yalıtım malzemesi ile oluşturulmuş çatıya sahip olmaktadırlar hem de güneş ışığından yararlanmış olmaktadırlar. Polikarbonat çatı yaptırmak isteyen kişiler monte edilmesi durumunda belli sıkıntılar yaşamaktan korka bilirler. Polikarbonat çatıların monte edilme evresi kolay bir işlem olduğu gibi kurulmasından sonra da kullanıcılarını zor durumda bırakacak bir sıkıntı doğurmamaktadır. Yapılan testler ve deneyler bu söylediğimiz bilgilerin hepsini doğrulamaktadır. Yağmur, kar ve rüzgâr gibi dış etmenler polikarbonat çatılara hiçbir olumsuzluk katmamaktadır.

Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Accordion Cam